GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Kaffeservis 8652543
nr 865 2543
Kaffeservis
3 delar. nysilver, tidigt 1900-tal
Utrop:
400 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 december 2013
kl 19:09:39
16/12 19:04:39
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.